وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بازرسی دادستانی سوئیس از دفاتر شعبه خصوصی بانک اچ.اس.بی.سی

 نظرها
بازرسی دادستانی سوئیس از دفاتر شعبه خصوصی بانک اچ.اس.بی.سی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در ادامه تحقیقات قضایی از بانک بریتانیایی اچ.اس.بی.سی در مورد اتهامات مربوط به ارتکاب پولشویی، روز چهارشنبه دادستانی ژنو دفتر این بانک در سوئیس را مورد بازرسی قرار داد. این دومین بار طی یک هفته گذشته است که بانک اچ.اس.بی.سی، مورد بازرسی و تحقیق قضایی قرار می گیرد.

دادستان کل سوئیس می گوید: “هدف از این تحقیق، دقیقا به منظور بررسی درستی اطلاعاتی است که انتشار عمومی یافته و اینکه چه تنبیهاتی می توان در نظر گرفت، چه در مورد بانک و چه در مورد اشخاص حقیقی مانند همکاران و یا مشتریان بانک.”

به گفته دادستان پرونده، تمرکز بر رفتار مالی و حساب های بانک اچ.اس.بی.سی، در پی افشای مدارکی از شعبه خصوصی این بانک آغاز شد. یعنی مدارکی که نشان می داد این بانک تسهیلاتی را برای فرار مالیاتی مشتریان خود به میزان میلیون ها دلار فراهم کرده است.

اچ.اس.بی.سی به خاطر رسوایی های بانکی گذشته از مشتریان و سرمایه گذاران خود عذرخواهی کرده و نسبت به بازرسی و بازسازی فعالیت های خود اطمینان داده است.