خبر فوری
This content is not available in your region

بازرسی دادستانی سوئیس از دفاتر شعبه خصوصی بانک اچ.اس.بی.سی

نظرها
بازرسی دادستانی سوئیس از دفاتر شعبه خصوصی بانک اچ.اس.بی.سی
اندازه متن Aa Aa

در ادامه تحقیقات قضایی از بانک بریتانیایی اچ.اس.بی.سی در مورد اتهامات مربوط به ارتکاب پولشویی، روز چهارشنبه دادستانی ژنو دفتر این بانک در سوئیس را مورد بازرسی قرار داد. این دومین بار طی یک هفته گذشته است که بانک اچ.اس.بی.سی، مورد بازرسی و تحقیق قضایی قرار می گیرد.

دادستان کل سوئیس می گوید: “هدف از این تحقیق، دقیقا به منظور بررسی درستی اطلاعاتی است که انتشار عمومی یافته و اینکه چه تنبیهاتی می توان در نظر گرفت، چه در مورد بانک و چه در مورد اشخاص حقیقی مانند همکاران و یا مشتریان بانک.”

به گفته دادستان پرونده، تمرکز بر رفتار مالی و حساب های بانک اچ.اس.بی.سی، در پی افشای مدارکی از شعبه خصوصی این بانک آغاز شد. یعنی مدارکی که نشان می داد این بانک تسهیلاتی را برای فرار مالیاتی مشتریان خود به میزان میلیون ها دلار فراهم کرده است.

اچ.اس.بی.سی به خاطر رسوایی های بانکی گذشته از مشتریان و سرمایه گذاران خود عذرخواهی کرده و نسبت به بازرسی و بازسازی فعالیت های خود اطمینان داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.