خبر فوری
This content is not available in your region

موضع بسته آلمان در برابر یونان در مذاکرات یوروگروپ

موضع بسته آلمان در برابر یونان در مذاکرات یوروگروپ
اندازه متن Aa Aa

در حالی که رایزنی و مذاکرات بین مقامات اروپایی و دولتمردان یونان برای یافتن راه حلی برای مشکل بدهی های این کشور ادامه دارد، آلمان موضعی بسیار بسته در مذاکرات اتخاذ کرده است.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان اعتقاد دارد پیش از گسترش برنامه کمک مالی یونان باید تضمینات زیادی در رابطه با اعمال اصلاحات مختلف از این کشور گرفت.

وی می گوید: «این ماجرای واقعی را برای شما تعریف می کنم. چهارشنبه گذشته زمانی که با همکار جدیدمان در یورگروپ گفتگو می کردیم. من گفتم «یانیس» شما حداقل حقوق را بالا میبرید اما توضیح این موضوع که ما برای این تغییر پول پرداخت می کنیم دشوار است. شما حداقل دستمزد و تامین اجتماعی را بالا میبرید حتی بالاتر از ما اما آیا ما باید آنرا پرداخت کنیم؟ اما واکنش وی فاجعه بود. وی گفت: ممکن است که با این حد در کشورتان بتوانید زندگی کنید اما در یونان ممکن نیست.»

آلمانی ها انتظار پیشنهادات اساسی و جدی یونانی ها را دارند زیرا آلمان در صورت توسعه برنامه کمک مالی به یونان بار قسمت زیادی از این برنامه را بر دوش خواهد کشید.

بر اساس آخرین گزارشها روز جمعه پروژه ای مقدماتی پیش از رسیدن به توافقی نهایی از طرف وزیران دارایی منطقه پولی یورو تهیه شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.