خبر فوری
This content is not available in your region

بیم و امید مردم یونان نسبت به مذاکره بر سر کمک های مالی

نظرها
بیم و امید مردم یونان نسبت به مذاکره بر سر کمک های مالی
اندازه متن Aa Aa

در حالی که یونان برای پذیرش طرح خود در مورد تمدید کمک مالی توسط کشورهای منطقه یورو تلاش می کند، آلمان می گوید این طرح اصلا روشن نیست و مانند اسب تروا به نظر می رسد. یعنی می خواهند از پل مربوط به مشکل مالی عبور کنند اما برنامه های جاری را کنار بگذارند.

مردم یونان اما در بیم و امید به سر می برند و درحال حاضر برای آنها آلمان دشمن شماره یک است. یک شهروند آتن می گوید: “باور من این است که همه این مسائل مانند پول و یا خارج شدن از منطقه یورو مسائلی مجازی است و مسئله واقعی نیست. اگر کسی مطالعه جدی در اقتصاد داشته باشد این را متوجه می شود. کشورها دارند خودشان را برای هیچ دچار عذاب کرده اند.”

اما یک تحلیلگر اقتصادی می گوید: “یونان نمی خواهد خروج از منطقه یورو اتفاق افتد، زیرا می داند معضل پول پایان خواهد یافت و اروپا نیز خواهان چنین اتفاقی نیست زیرا می تواند برای بقیه کشورهای عضو نیز فاجعه بار باشد.”

گزارشگر یورونیوز در آتن می گوید: “دولت یونان مدعی است که در مذاکرات امتیازاتی جدی داده تا به شکست نیانجامد، از جمله از بسیاری از تعهداتی که قبل از انتخابات به مردم داده عقب نشسته است. با این حال به نظر می رسد که راضی کردن برخی اعضای منطقه یورو و مهمتر از همه آلمان کار دشواری است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.