خبر فوری
This content is not available in your region

سرنوشت دختران ناپدید شده بریتانیایی در ابهام

نظرها
سرنوشت دختران ناپدید شده بریتانیایی در ابهام
اندازه متن Aa Aa

مقام های رسمی بریتانیا می گویند، هنوز هیچ اطلاعات دقیقی مبنی بر اینکه سه دختر دانش آموز ناپدید شده این کشور از مرزهای ترکیه گذشته و به گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در سوریه پیوسته باشند، وجود ندارد.

با این وجود برخی گزارش ها مبنی بر این است که یکی از این دختران با حساب کاربری خود در شبکه توییتر با دختری که سال گذشته از اسکاتلند به گروه های افراط گرا پیوسته در ارتباط بوده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا نیز طی سخنانی در پارلمان با اشاره به اینکه مسئولیت افزایش تعداد جوانان جذب شده این کشور به گروههای رادیکال تنها وظیفه دولت نیست، تصریح کرد: «همه ما در این موارد مسئول هستیم، خانواده ها، مدارس، رهبران مذهبی و دستگاه امنیتی.»

این سه دختر ۱۵ و ۱۶ ساله دانش آموز یکی از مدارس بنام در شرق لندن بودند. بر اساس اطلاعات به دست آمده این سه دختر یک هفته پیش با پرواز مستقیم از لندن به ترکیه سفر کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.