وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افزایش تولید انرژی از خورشید و باد

 نظرها
افزایش تولید انرژی از خورشید و باد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز چهارشنبه، کمیسیون اروپا طرحی جدید برای تکثیر منابع تولید سوخت و انرژی ارائه داد که در عمل اتکای اروپا به گاز صادراتی روسیه را کاهش می دهد. اروپا سی درصد گاز مورد نیازش را از روسیه تامین می کند.

میگل گارسیا کانیته، کمیسر امور انرژی در اتحادیه اروپا گفت: “ما با ایجاد به اصطلاح کریدور جنوب و ارتباط با آذربایجان و ترکمنستان و نیز الجزایر، شبکه سوخت رسانی “میدکات” را از طریق “پیرنه” در فرانسه، گسترش می دهیم.”

در این میان، اتحادیه اروپا باید به تعهداتش برای کاهش آلودگی هوا عمل کند. منابع پایدار انرژی از جمله انرژی خورشیدی و باد هر یک می توانند تا سال دوهزار و سی بیست و هفت درصد نیازهای سوختی اتحادیه اروپا را تامین کنند.

مدیر سازمان موسوم به “شبکه اقدام برای آب و هوا در اروپا” می گوید: “اگر این تولید تا چهل درصد افزایش می یافت، می توانست هزینه واردات نفت و گاز از خاور میانه و روسیه را قویا کاهش داده و عایدات مردم هم که در خانه های بهتر ایزوله شده زندگی می کنند، افزایش می یافت.”

این طرح، همچنین، معرف موضع اتحادیه اروپا در کنفرانس آب و هواست که در ماه دسامبر در پاریس برگزار خواهد شد.