خبر فوری
This content is not available in your region

مک دونالد به فرار مالیاتی در اروپا متهم شد

نظرها
مک دونالد به فرار مالیاتی در اروپا متهم شد
اندازه متن Aa Aa

رستوران زنجیره ای غذاهای سریع، مک دونالد به فرار مالیاتی در اروپا متهم شده است.

بنا بر اعلام چند اتحادیه بزرگ کارگری بین المللی و سازمان غیردولتی مبارزه با فقر، این رستوران طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ میلادی با فرار مالیاتی از پرداخت بیش از یک میلیارد یورو مالیات خودداری کرده و بیش از ۳.۷ میلیارد یورو از درآمد حاصل از فعالیت رستورانهای اروپایی اش را روانه یکی از شرکتهای تابعه اش در لوکزامبورگ کرده است.

در حال حاضر مشکل اجتناب از پرداخت مالیات از موضوعات مطرح در اروپا محسوب می شود و به یک چالش سیاسی عمده برای کشورها تبدیل شده است.

پابلو سانچز، از فدراسیون خدمات عمومی اتحادیه اروپا می گوید: «اکنون شرکتهای بیشتر و بیشتری دست به این کار می زنند و بتدریج نظارت بر آنها تقریبا غیرممکن می شود، آنهم درحالیکه هزاران شهروند درهمه جا باید مالیاتشان را پرداخت کنند.»

در مقابل مدیران این رستوران تاکید دارند که در فعالیتهایشان به قوانین مالی کشورها احترام می گذارند و مرتکب خطایی نشده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.