وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رییس پارلمان اروپا: با یونان بدرفتاری نشده است

 نظرها
رییس پارلمان اروپا: با یونان بدرفتاری نشده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکروز پس از اعلام تصمیم کمیسیون اروپا دائر بر تمدید مهلت ترمیم کسری بودجه فرانسه تا دوسال آینده، مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا دلایل تفاوت رفتار میان فرانسه و یونان را توضیح داد.

مارتین شولتز به خبرنگار یورونیوز گفت: «فرانسه با طرحی که مبلغ پنجاه میلیارد یورو برای دولت صرفه جویی می کند، هزینه های عمومی اش را سخت کاهش داده است. مردم فرانسه هم علیه دولت تظاهر نمی کنند بلکه علیه برنامه های ریاضتی تظاهر می کنند که فرانسه هم مشمول آن است و در این مورد تفاوتی (با یونان) ندارد.»

آقای شولتز تاکید کرد که اتحادیه اروپا بیش از دویست میلیارد یورو به یونان پرداخته است، اما مدیریت در کشور غیر عادلانه عمل کرده است: “با یونان بدرفتاری نشده است. با یونان اعلام همبستگی شد. مردم هم با یکدیگر همبستگی دارند. این مردم عادی، جوانان، بازنشستگان و کارمندان بودند که هزینه برنامه ریاضتی را پرداختند در حالیکه ثروتمندان پولهایشان را به کشورهایی که از آنها مالیات نمی خواستند انتقال دادند. این رسوایی است.”

بدنبال رسوایی استثناهای مالیاتی برای شرکتهای چند ملیتی در لوکزامبورگ، دولت این کشور اعلام کرد که از قوانین اروپا تخطی نکرده است. کمیسیون اروپا در حال بررسی این مسئله است.