خبر فوری

دوست دختر نمتسوف به اوکراین بازگشت

 نظرها
دوست دختر نمتسوف به اوکراین بازگشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دوست دختر اوکراینی بوریس نمتسوف، سیاستمدار مقتول روس سرانجام مسکو را به قصد کی یف ترک کرد.

پیش تر از خروج آنا دوریتسکایا، مدل 23 ساله که هنگام سوءقصد به جان نمتسوف همراه وی بود ممانعت به عمل می آمد.

وادیم پروخروف، وکیل مدافع وی گفت: «من می توانم به عنوان وکیل اش اعلام کنم که آنا دوریتسکایا با بازرسان روس همکاری کامل کرده است. همکاری با کمیته تحقیق روسیه سه روز به طول انجامیده است. او درخصوص ساعات آخری که با بوریس سر کرده بود اطلاعت جامعی ارایه کرده است.»

آنا دوریتسکایا پس از هفت ساعت بازجویی و گذشت سه روز از این قتل روز دوشنبه به تلویزیون دوژد، که تنها رسانه تصویری لیبرال روسیه محسوب می شود گفت: «وقتی که برگشتم تنها یک خودرو با رنگی روشن را دیدم ولی حتی متوجه نوع خودرو یا شماره پلاک آن نشدم.»

یکی از تلویزیون های دولتی روسیه در مسکو تصویری را پخش کرده که یک دستگاه کامیون را همزمان با این قتل در برابر محل رویداد و در حالی که دید دوربین مدار بسته خیابان را مسدود کرده است نشان می دهد. این کامیون بلافاصله پس از وقوع قتل، به آرامی آغاز به حرکت می کند.

محل این رویداد که در حوالی کاخ کرملین است، یکی از امن ترین مناطق مسکو محسوب می شود و توسط دوربین های مدار بسته زیر نظر است. از زمان وقوع این قتل تاکنون هیچ مظنونی بازداشت نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.