خبر فوری

از سرگیری بحث درباره قانون تنبیه بدنی کودکان در فرانسه

 نظرها
از سرگیری بحث درباره قانون تنبیه بدنی کودکان در فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به دنبال اعتراض یک سازمان غیر دولتی بریتانیایی به قانون فرانسه که تنبیه بدنی کودکان را مجاز کرده است، بحث درباره ممنوعیت آن در قوانین فرانسه بار دیگر مطرح شده است.

شورای اروپا هم قرار است روز چهارشنبه در این باره نظر دهد. ناظران معتقدند که شورای اروپا از فرانسه، بعنوان کشوری که در آن خشونت علیه کودکان ممنوع است،خواهد خواست تا قوانینش را درباره تنبیه بدنی کودکان، شفاف تر کند.

اما نظرات شهروندان فرانسوی در این باره متفاوت است. شهروندی در پاسخ به این سوال که آیا از تنبیه بدنی پدر و مادرش علیه او ناراحت نشده می گوید: “نه به هیچ وجه. می بینید که حالم خوب است. فکر می کنم بهتره که کمی تنبیه بدنی هم وجود داشته باشد.”

اما شهروند دیگری معتقد است: “می توان با کودکان صحبت کرد و به آنها چیزهایی را فهماند. نیازی به تنبیه نیست چون این کار باعث می شود که آنها خودشان هم این عمل را بعدا انجام دهند.”

برخی کارشناسان معتقدند که تنبیه بدنی کودکان نه تنها غیر موثر است بلکه برای سلامتی آنها هم مضر است.

بنابر این گزارش، تنبیه بدنی کودکان ممکن است باعث اختلال در رشد مغز و عاطفه و در سنین بالاتر موجب کاهش اعتماد به نفس در افراد شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.