خبر فوری
This content is not available in your region

عزم جدی دولت یونان برای مبارزه با بحران انسانی

نظرها
عزم جدی دولت یونان برای مبارزه با بحران انسانی
اندازه متن Aa Aa

پس از توافق با حوزه پولی یورو بر سر تمدید برنامه نجات مالی، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان با خاطری آسوده تر عمل به وعده های انتخاباتی بویژه در زمینه مبارزه با فقر را در دستور کار قرار داده است.

برای این منظور دولت یونان دیروز دوشنبه لایحه ای را در زمینه مقابله با آنچه از آن بعنوان «بحران انسانی» یاد شده، به تصویب رسانده است. بحرانی که ریشه در شش سال رکود اقتصادی حاکم بر این کشور و در نتیجه، ریاضتهای اقتصادی ناشی از آن دارد.

به گفته یانیس یاروفاکیس، وزیر دارایی یونان به برنامه مبارزه با بحران انسانی بودجه ای برابر با ۲۰۰ میلیون یورو اختصاص داده شده است.

بر اساس این مصوبه خانواده های کم درآمد تا پایان سال جاری میلادی بطور رایگان از برق بهره مند می شود. در حدود ۳۰ هزار نفر از کمک هزینه مسکن برخوردار می شوند و مواد غذایی مورد نیاز ۳۰۰ هزار تن نیز بطور رایگان از طریق نهادهای دولتی و غیر دولتی تامین می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.