وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سوءقصد به جان سفیر ایالات متحده در سئول

 نظرها
سوءقصد به جان سفیر ایالات متحده در سئول
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سفیر ایالات متحده آمریکا در پایتخت کره جنوبی با سلاح سرد مورد سوء قصد قرار گرفت.

در پی این یورش که از سوی مردی پنجاه و پنج ساله در سئول روی داد، مارک لیپرت مجروح و به بیمارستان منتقل شد. جراحات آقای لیپرت هشتاد بخیه نیاز داشته اما تهدید جانی در بر نداشته است. آقای لیپرت سال گذشته میلادی به این سمت منصوب شد.

روبرت اوگبورن، مشاور سفارت ایالات متحده آمریکا در سئول اعلام کرد: «چنانچه از زبان سخنگویان ما در واشنگتن شنیده اید، دولت ایالات متحده این خشونت ورزی بی معنی را بشدت محکوم کرده است.»

ضارب که دارای گرایش ملی گرایی است، کیم کی جونگ نام دارد و پس از دستگیری شعارهایی علیه جنگ سر داد. وی به بیمارستان منتقل شد.  کیم کی جونگ در سال 2010 میلادی به دلیل پرتاب نخاله سیمان به سوی سفیر ژاپن در سئول، به زندان تعلیقی محکوم شده است.

نو کوانگ ایل، سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در واکنش به این رویداد گفت: «ما تاسف عمیق خود را در مورد آنچه اتفاق افتاده، اعلام می کنیم. چنین اقدام زیانباری علیه هیاتهای دیپلمات به هر دلیلی پذیرفتنی نخواهد بود. ما بویژه این مورد را که علیه سفیر آمریکا روی داد، جدی تلقی می کنیم. آمریکا مهمترین متحد ما است.»