خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار نخست وزیر ایتالیا با ولادیمیر پوتین در مسکو

نظرها
دیدار نخست وزیر ایتالیا با ولادیمیر پوتین در مسکو
اندازه متن Aa Aa

ماتیو رنزی، نخست وزیر ایتالیا همزمان با سفر به مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

بحران اوکراین، روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا، مقابله با گروههای تروریستی در خاورمیانه و آفریقا و بحران لیبی از مهمترین محورهای گفت و گوی دو طرف عنوان شده است. رئیس جمهوری روسیه پس از این دیدار در جمع خبرنگاران با تاکید بر آرام تر شدن شرایط در شرق اوکراین از زمان توافق مینسک گفت: «طرفهای درگیر باید به توافق به دست آمده در روز ۱۲ فوریه در مینسک پایبند باشند. مطمئنم این امکانی است که می تواند منجر به یک صلح طولانی مدت شود و البته واضح است که عاملی برای مذاکرات مستقیم میان کی یف و دونتسک و لوهانسک خواهد بود.»

نخست وزیر ایتالیا نیز در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: «کاملا واضح است که یک راه حل این مشکل، انجام اصلاحاتی برای تمرکز زدایی در اوکراین است.»

رنزی پیش از این دیدار از محل کشته شدن بوریس نمتسوف، از مخالفان ولادیمیر پوتین که هفته گذشته و در پی شلیک گلوله روی پلی در نزدیکی کرملین جان باخت، دیدار کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.