خبر فوری
This content is not available in your region

بازپرداخت اولین بخش از بدهی های یونان به صندوق بین المللی پول

نظرها
بازپرداخت اولین بخش از بدهی های یونان به صندوق بین المللی پول
اندازه متن Aa Aa

دولت جدید یونان اولین بخش از بدهی خود به صندوق بین المللی پول در ماه مارس را پرداخت کرد. این کشور در مجموع باید تا پایان ماه مارس مبلغ ۱.۵ میلیارد یورو به صندوق بین المللی پول پرداخت کند. آلکسی سیپراس، نخست وزیر این کشور اعلام کرد که روز جمعه ۱۵ اسفند اولین قسط از این بدهی به مبلغ ۳۱۰ میلیون یورو پرداخت شده است.

مبلغ باقیمانده باید در سه قسط دیگر و در روزهای ۱۳، ۱۶ و ۲۰ مارس به صندوق بین المللی پول پرداخت شود.

یانیس استورناراس، مدیر بانک مرکزی یونان روز جمعه در اینباره گفت: «در بانکها به اندازه کافی سرمایه گذاری شده و نقدینگی آنها تضمین شده است. بنابراین مشکلی برای سپرده ها بوجود نمی آید. اکنون این موضوع اهمیت دارد که نشست آینده گروه یورو با موفقیت به پایان برسد و ما در حال کار در این راستا هستیم.»

دولت یونان همچنین روز جمعه پس از اعمال آخرین تغییرات در فهرست اصلاحاتش، طرح نهایی را برای بروکسل فرستاد. قرار است موضوع بدهی های یونان و طرح جدید این کشور برای انجام اصلاحات، بار دیگر روز دوشنبه در نشست وزیران دارایی منطقه یورو بررسی شود.

مبارزه با فرار مالیاتی، حذف مقررات زائد و دست و پاگیر، ایجاد تسهیلاتی برای بازپرداخت مالیاتها و پرداخت بدهی های عقب افتاده صندوق بازنشستگی این کشور از جمله موضوعاتی است که در طرح یونان به آنها اشاره شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.