خبر فوری
This content is not available in your region

کمپین اینترنتی حمایت از دوچرخه سواران در پایتخت بلژیک

نظرها
کمپین اینترنتی حمایت از دوچرخه سواران در پایتخت بلژیک
اندازه متن Aa Aa

یک کمپین اینترنتی بنام «جنگل دوچرخه سواران در بروکسل» که با انتشار تصاویر ویدیویی از خطوط دوچرخه سواری در پایتخت بلژیک راه اندازی شده، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

ویدیویی که توسط دو فعال دفاع از حقوق دوچرخه سواران ساخته شده، در چند هفته اخیر بیش از یکصد هزار بار در اینترنت مشاهده شده است.

راه اندازی یک وب سایت نیز به دوچرخه سواران این امکان را می دهد که مشکلات مسیرهای ویژه دوچرخه را گزارش دهند و حتی ویدیوهای خود را نیز به اشتراک بگذارند.

باسییَن دِ زوتر، یکی از تهیه کنندگان این ویدیو گفت: «به نظرم مشکل خطوط ویژه دوچرخه ها این است که توسط دوچرخه سواران کشیده نشده اند. آنها را کارمندانی کشیده اند که ماموریت داشتند فقط خطوطی را ترسیم کنند. ممکن است این خطوط، مستقیم به یک درخت ختم شوند و آنها حتی آن درخت را ندیده باشند. آنها فقط از دستور اطاعت کرده اند.»

در سالهای اخیر شمار دوچرخه سواران در پایتخت بلژیک افزایش چشمگیری داشته است. تنها در سال گذشته، تعداد آنها بیش از سی درصد افزایش یافته است اما به گفته بسیاری از دوچرخه سواران، زیرساخت های شهری مناسب نیستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.