خبر فوری

مهاجمان مسلح در مالی دستار و روپوش مخصوص داشتند

 نظرها
مهاجمان مسلح در مالی دستار و روپوش مخصوص داشتند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک مقام ارشد پلیس جمهوری مالی گفت که نتایج تحقیقات اولیه در مورد حمله مسلحانه به رستورانی در باماکو پایتخت این کشور که به کشته شدن پنج نفر انجامید، نشان می دهد که این عملیات توسط دو نفر مسلح که دستار و روپوش مخصوص به تن داشته اند صورت گرفته است.

یکی از کارکنان رستوران گفت: "آنها دستار بر سرشان داشتند و من فرار کردم. حتی سعی نکردم بفهمم چه اتفاقی دارد می افتد و گریختم. پس از خروج آنها بود که دیدم چه اتفاقی افتاده و امروز صبح سر کار برگشتم."

در این عملیات مسلحانه یک نفر وارد رستوران شده و آتش گشوده و دیگری در یک وسیله نقلیه منتظر بوده است. به گفته پلیس پس از سال ها این اولین حمله مسلحانه در پایتخت کشور است. رستوران مورد حمله پاتوقی مورد علاقه مهاجران بوده است.

یکی از کارکنان رستوران گفت: “آنها دستار بر سرشان داشتند و من فرار کردم. حتی سعی نکردم بفهمم چه اتفاقی دارد می افتد و گریختم. پس از خروج آنها بود که دیدم چه اتفاقی افتاده و امروز صبح سر کار برگشتم.”

و یک شهروند باماکو گفت: “همه نگرانند. هر کسی تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته و بیش از همه مهاجران. اما این می تواند برای هرکسی اتفاق بیافتد. این خشونتی کور و وحشتناک است.”

یکی از کشته شدگان که بلژیکی و افسر هیات مامور اتحادیه اروپا در مالی بوده در خیابان جنب رستوران هدف گلوله قرار گرفته و فرد کشته شده دیگر، راننده یک خودروی پلیس بوده که با پرتاب نارنجک به قتل رسیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.