خبر فوری
This content is not available in your region

جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی ترین مرزهای اروپا

نظرها
جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی ترین مرزهای اروپا
اندازه متن Aa Aa

ریگا، پایتخت لتونی میزبان تانکها و تجهیزات نظامی ناتو بود. ارسال تانک و تجهیزات نظامی آمریکایی در راستای طرح مانور مشترک نظامی ناتو در لتونی انجام می گیرد. نزدیک به ۷۵۰ تانک، نفربر و تجهیزات نظامی به لتونی ارسال شدند.

ریموند ویونی، وزیر دفاع لتونی می گوید: “ما کشوری هستیم که تانکها و تجهیزات نظامی ناتو را میزبانی می کنیم. همه این تجهیزات در خدمت ناتو در منظقه بالکان قرار می گیرند. استقرار این تجهیزات در بالکان حیاتی است. ما باید بواسطه ماده پنجم ناتو همیشه در آمادگی کامل قرار داشته باشیم.”

با آغاز بحران در شرق اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اغلب کشورهای کوچک همسایه روسیه نگرانی زیادی به بی ثباتیهای ناشی از جنگ سرد بین روسیه و ناتو دارند و در این میان بسیاری از آنها دست به دامن ناتو شده اند تا از اشغال احتمالی روسیه در امان بمانند.

اما همزمان با ارسال تجهیزات ناتو به لتونی، روسیه هم در اوستیای شمالی در نزدیکی مرز گرجستان مانور نظامی برگزار کرد تا توانایی هایی اش را به رخ ناتو بکشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.