خبر فوری
This content is not available in your region

آتن برلین را به مصادره اموال آلمان بعنوان غرامت جنگ جهانی دوم تهدید کرد

نظرها
آتن برلین را به مصادره اموال آلمان بعنوان غرامت جنگ جهانی دوم تهدید کرد
اندازه متن Aa Aa

آتن برلین را به پرداخت غرامت برای خسارت های وارده در زمان اشغال توسط آلمان نازی تهدید کرد.

وزیر دادگستری یونان آمادگی خود را برای تایید و اجرای حکم سال ۲۰۰۰ دیوان عالی این کشور برای مصادره اموال آلمان به عنوان غرامت به بازماندگان قربانیان کشتار در روستای دیستومو اعلام کرده است.

در مقابل آلمان با رد ادعای یونان، این موضوع را خاتمه یافته می داند و می گوید موضوع پرداخت غرامت در سال ۱۹۹۰ حل و فصل شده است.

اشتفان سیبرت، سخنگوی دولت آلمان اولویت را به موضوعات دیگری داد و گفت: «ما باید روی زمان حال، موضوعات روز و آینده امیدبخش برای هر دو کشور تمرکز کنیم.»

بنا بر ادعای دیوان عالی یونان، آلمان باید ۲۸ میلیون یورو به عنوان غرامت بپردازد.

استلیوس پراکیس، استاد دانشگاه پانتئون می گوید: «اگر بپذیریم که آلمانِ امروز در قبال گذشته مسئول است به این دلیل که همان کشور است یا مباحثی از این دست، در آن صورت باید خسارت های وارده جبران شود.»

آتن دولت آلمان را متهم می کند که با توسل به حقه های قانونی در تلاش برای طفره رفتن از پرداخت غرامت است. از سوی دیگر برلین نیز یونان را متهم می کند که با طرح این موضوع در صدد به انحراف کشاندن افکار عمومی از بحران مالی این کشور است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.