خبر فوری
This content is not available in your region

پاپ فرانچسکو احساس می کند سالهای رهبری اش در واتیکان کوتاه است

نظرها
پاپ فرانچسکو احساس می کند سالهای رهبری اش در واتیکان کوتاه است
اندازه متن Aa Aa

دومین سال رهبری کاتولیکهای جهان توسط پاپ آرژانتینی هم گذشت و پاپ فرانچسکو در یک گفتگوی تلویزیونی با روزنامه نگاری از مکزیک اعلام کرده است سالهای زیادی در این مقام باقی نمی ماند.

وی در گفتگوی با تلویزیون مکزیک گفت: “احساس می کنم دوران کوتاهی را در واتیکان می گذرانم چهار یا پنج سال یا نمی دانم دو یا سه سال، دو سالش که گذشت. احساس می کنم خداوند برای مدت کوتاهی مرا در این مقام قرار داده است. اما این تنها یک حس است.”

ابراز این حس اما معتقدان کاتولیک و هوادارن پاپ محبوب را بی تفاوت نگذاشته است. در عرض دو سال وی تبدیل به یکی از محبوبترین رهبران کاتولیک جهان در طول تاریخ شده است. بسیاری از معتقدان کاتولیک به دیدار او می آیند.

یکی از معتقدان می گوید: “فکر نمی کنم او ما را بزودی ترک کند و او بیست سال دیگر با ما می ماند.”

دیگری می گوید: “او بسیار محبوب است و فکر می کنم پاپهای بعدی باید دنباله رو راه او باشند.”

پاپ فرانچسکو جانشین پاپ بندیک شانزدهم شده است که یکی از نادر رهبران کاتولیکی است که بدلیل بیماری و کهولت سن از مقام خود استعفا داد. در غیر این صورت رهبران کاتولیکها معمولا تا آخرین روز زندگی شان در این مقام می مانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.