وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خشنودی گردشگران آمریکایی از کاهش ارزش یورو

 نظرها
خشنودی گردشگران آمریکایی از کاهش ارزش یورو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با سقوط ارزش یورو در مقابل دلار، قدرت خرید گردشگران آمریکایی در اروپا به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و صنعت گردشگری اروپا با رونق جدیدی روبروست.

با اینکه این خبر خوبی برای اقتصاد اروپا محسوب می شود اما برای شهروندان اروپایی، سفر به آمریکا هزینه بالاتری خواهد داشت.

ارزش یورو در معاملات دوشنبه صبح در بازارهای بورس آسیایی به کمتر از ۱.۰۵ دلار سقوط کرد، که پایین ترین ارزش آن در برابر دلار در دوازده سال گذشته است.

یک توریست آمریکایی از ماساچوست گفت: «شش ماه پیش هنگامی که برنامه سفرم را آماده می کردم، برای خرید یک یورو باید حدود ۱.۳۴ دلار می پرداختم اما حالا یورو فقط حدود ۱.۰۳ دلار است. این خیلی خوب است. من پولم را در آمریکا عوض کردم. این تاثیر زیادی دارد چون می توانم پول بیشتری خرج کنم. قیمت خیلی ارزان شده است.»

توریست دیگر آمریکایی از ایالت فلوریدا گفت: «ما برای تعطیلات به پاریس آمده ایم و از دخترمان هم که در لندن است دیدار کردیم. قطعا خیلی آسان تر بود که اینجا بیاییم چون با کاهش یورو راحت می توانیم ولخرجی کنیم. در هتل بهتری اقامت کردیم و توانستیم از جاهای بیشتری بازدید کنیم. اما پوند بریتانیا خیلی گران است.»

در سال ۲۰۱۴ میلادی در فرانسه، گردشگران خارجی، بیش از ۵۷ میلیارد یورو در این کشور خرج کردند.

همچنین، یوروی ارزان باعث افزایش صادرات اروپا و تقویت شرکت های منطقه یورو خواهد شد، امری که شرکت های آمریکایی را بلافاصله مجبور به کاهش قیمت هایشان کرده است.