خبر فوری

فرانسه؛ لایحه «خواب عمیق» برای پایان زندگی بیماران علاج ناپذیر تصویب شد

 نظرها
فرانسه؛ لایحه «خواب عمیق» برای پایان زندگی بیماران علاج ناپذیر تصویب شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان فرانسه روز سه شنبه با رای قوی نمایندگان قانون جدیدی را به تصویب رساند که طبق آن پزشک ها می توانند بیماران علاج ناپذیر را تا زمان مرگ به «خواب عمیق» فرو ببرند.

مخالفان این طرح جنجال برانگیز می گویند این همان قانونی کردن «اُتانازی» یا «مرگ از روی ترحم» است.

پیش از رای گیری، شماری از مخالفان این قانون، اعلامیه های را علیه «کشتن از سر ترحم» به سوی نمایندگان پارلمان پرتاب کردند.

ژان لئونتی، یکی از طراحان این قانون می گوید که این قانون به حقوق بیماران لاعلاج احترام می گذارد. وی گفت: «این قانون تغییری در اصول اصلی ایجاد نمی کند، اما در عین حال استقلال بسیار بیشتری می دهد. یعنی آزادی و قدرت بیشتری برای تصمیم گیری به فرد بیمار، آسیب پذیر یا در حال مرگ می دهد.»

این قانون برای اجرایی شدن باید به تصویب مجلس سنای فرانسه هم برسد. در اینصورت پزشکان اجازه خواهند داشت به بیمارانی که امکان علاج ندارند و درخواست رسمی کرده اند، آرام بخشی عمیق تزریق کنند. منتقدان می گویند تنها فرق این روش با «کشتن از سر ترحم» این است که زمان دقیق مرگ تعیین نمی شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.