خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش فروش خودرو در روسیه

نظرها
کاهش فروش خودرو در روسیه
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش انجمن تجارت اروپا، طی ماه گذشته فروش خودرو در روسیه ۳۸ درصد و در ماه ژانویه ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افت داشته است.

در سالهای گذشته، بازار خودروی روسیه از پویاترین بازارها محسوب می شد اما تحریم های بین المللی به دلیل نقش دولت روسیه در بحران اوکراین، کاهش قیمت نفت و کاهش ارزش روبل، منجر به تضعیف اقتصاد روسیه شده و در نهایت سطح تقاضای عمومی را برای خودروهای وارداتی کاهش داده است.

بدین ترتیب، کارخانه های تولید خودرو از سطح فعالیتهایشان کاسته اند و شرکتهای کره ای، ژاپنی و آمریکایی نیز میزان فعالیتهای خود را در روسیه کاهش داده اند.

جنرال موتورز، شرکت خودرو سازی چندملیتی آمریکایی اعلام کرده است کارخانه خود در سن پطرزبورگ را تعطیل کرده و فرش اوپل و بسیاری از مدلهای شورولت خود را تا پایان سال در این کشور متوقف می کند. این اقدام جنرال موتورز باعث می شود دست کم هزار نفر در این کشور شغلشان را از دست بدهند.

شرکت خودرو سازی «سان یانگ» کره جنوبی نیز صادرات خودرو به روسیه را به حالت تعلیق درآورده است.

کرملین ضمن ابراز تاسف از حرکت جنرال موتورز در کاهش فعالیتهای تجاری اش در روسیه اعلام کرد پس از بازگشت رونق اقتصادی به این کشور، این شرکت موقعیت خود را بطور قابل توجهی از دست خواهد داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.