خبر فوری
This content is not available in your region

داعش مسئولیت حمله مرگبار در پایتخت تونس را برعهده گرفت

نظرها
داعش مسئولیت حمله مرگبار در پایتخت تونس را برعهده گرفت
اندازه متن Aa Aa

دولت به اصطلاح اسلامی (داعش) مسئولیت حمله مرگبار روز چهارشنبه به موزه باردو در پایتخت تونس را که حداقل ۲۰ کشته برجای گذاشت، بر عهده گرفت.

تونس هویت هر دو عامل این حمله را که خود در تبادل آتش با نیروهای امنیتی کشته شدند شناسایی کرده است.

این کشور همچنین با دستگیری ۹ نفر به اتهام دست داشتن درحمله و یا همکاری مستقیم با داعش، بر تدابیر امنیتی در شهرهای بزرگ افزوده است.

همزمان، وزیر بهداشت تونس در کنفرانس مطبوعاتی از مخفی شدن دو گردشگر اسپانیایی در موزه و بدین ترتیب زنده ماندن آنها خبر داد. به گفته دعایدی سعید یکی از این دو شهروند اسپانیا زنی باردار بوده و به بیمارستان منتقل شده است.

آنهایی که در زمان حمله و تیراندازی سریعتر واکنش نشان دادند یا خوش شانس تر بودند از مهلکه و مرگ گریختند.

هدف اصلی حمله دو مهاجم در روز چهارشنبه در پایتخت تونس گردشگران خارجی بودند. در پایان تیراندازی ها یک مامور پلیس تونس نیز کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند.

بدنبال این حمله، محمد الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس ضمن دعوت تونسی ها به همراهی با دولت حمایت از نیروهای امنیتی گفت نبرد کشورش در مبارزه با تروریسم بی امان و عاری از ترحم خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.