خبر فوری
This content is not available in your region

انجام عملیات ویژه علیه آمران حمله به موزه باردو در تونس

نظرها
انجام عملیات ویژه علیه آمران حمله به موزه باردو در تونس
اندازه متن Aa Aa

دولت تونس دستور داده است تا تدابیر امنیتی ویژه ای علیه حملات تروریستی در این کشور ایجاد شود. این تصمیم دولت تونس در پی حمله روز چهارشنبه دو مرد مسلح به موزه باردو گرفته می شود. داعش مسئولیت این حملات را که منجر به کشته شدن ۲۳ نفر شده را بر عهده گرفته است.

دولت تونس تاکنون ۹ نفر در جریان این حمله بازداشت کرده است و نیروهای نظامی این کشور در شهر های مختلف به حالت آماده باش درآمده اند. نخست وزیری تونس از عملیات ویژه نیروهای این کشور علیه تروریسم و عاملان این حمله می گوید: “عملیات ویژه ای علیه تروریستها در جریان است. ما پیشرفت زیادی کرده ایم، صادقانه می گویم. اما ترجیح می دهم تا پایان عملیات و سکوت کنم و سپس از نتیجه آن را بطور دقیق برایتان شرح خواهیم داد.”

در این حمله ۲۰ گردشگر خارجی جانشان را از دست دادند. در میان قربانیان نام یکی از نیروهای پلیس تونس نیز دیده می شود و روز پنجشنبه دولت تونس در مراسمی رسمی پیکر ایمن مرجان، نیروی پلیس جان باخته در این حمله را به خاک سپرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.