خبر فوری
This content is not available in your region

خوش بینی رییس بانک مرکزی اروپا نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی در قاره سبز

نظرها
خوش بینی رییس بانک مرکزی اروپا نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی در قاره سبز
اندازه متن Aa Aa

ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا دو شنبه در کمیسیون اقتصادی پارلمان اروپا تاکید کرد که به رشد اقتصادی قاره سبز خوش بین است و اعلام کرد بزودی بانک مرکزی اروپا کمکهای مالی به موسسات مالی بحران زده خواهد کرد.

وی گفت شاخص های اقتصادی امیدوار کننده هستند و نشان دهنده بهتر شدن اوضاع در اروپا می باشند. او دلیل این رشد اقتصادی را ماحصل طرحهای خرید اوراق بورس بهادار و مقابله با کاهش تورم دانست.

وی همچنین در پاسخ به نماینده چپ گرای پرتغالی پارلمان اروپا که او را بدلیل تحت فشار گذاشتن یونان بازخواست کرد، گفت: “آخر چگونه ما یونان را تحت فشار گذاشته ایم؟ ما تا به حال به آنها ۱۰۴ میلیارد یورو وام داده ایم. این مبلغ نزدیک به ۶۵ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. بالاترین رقم کمکی که در اروپا وجود دارد. چگونه می گویید ما یونان را تحت فشار قرار می دهیم. دیگر قضاوت با شماست.”

وی هم چنین در سخنانش اعلام کرد که نرخ تورم همچنان نزدیک به صفر باقی می ماند چرا که قیمت نفت هم کاهش بی سابقه ای در بازارهای جهانی داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.