وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سرمایه گذاری در اروپا در پائینترین سطح در بیست سال گذشته

 نظرها
سرمایه گذاری در اروپا در پائینترین سطح در بیست سال گذشته
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سرمایه گذاری در اروپا به پائینترین سطح خود در بیست سال گذشته افول کرده است، اما اربابان صنایع در اروپا سخت مایلند به صندوق جدید سرمایه گذاریهای استراتژیک دست یابند که کمیسیون اروپا از ماه ژوئن آغاز خواهد کرد.

پیر گاتاز، مدیر فدراسیون بازرگانی فرانسه گفت: “در سطح جامعه، در امور مالیاتی و نیز محیط زیست، مهم استکه بتدریج ادغام شده و کاغذبازیهای اداری و مقررات مربوط به محیط زیست را ساده تر کنیم.”

رئیس انجمن بازرگانان سی و سه کشور اروپایی افزود: “باید چند نکته را مد نظر قرار دهیم: هزینه سوخت باید کاهش یابد، مقررات اداری آسان و درها بسوی بازار بین المللی باز شود.”

کمیسیون اروپا امیدوار است صندوق جلب سرمایه جدید اتحادیه اروپا با بیست و یک میلیارد یورو، بتواند مبلغ سیصد و پانزده میلیارد یورو را بخود جلب کند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “آن نخست وزیرانی که به شهروندانشان می گویند این صندوق به اندازه کافی بلندپروازی ندارد، باید برای وجوه مورد نیاز دست در جیبشان بکنند.”

در میان سایر پروژه ها، طرح بازار دیجیتالی مشترک بیشترین توجه را بخود جلب کرده است.

یکی از اعضای کمیته شرکت تلفونیکا گفت: “بیکاری در میان جوانان در مشاغلی که مربوط به تکنولوژی می شود، وجود ندارد. این نمونه خوبی است که نشان می دهد گسترش این زمینه تا چه حد برای اقتصاد اروپا لازم است تا بتواند با جهان رقابت کند.”

طرح جدید بازرگانی اینترنتی که اروپا را به سایر نقاط جهان مرتبط کند، در ماه مه توسط کمیسیون اروپا ارائه خواهد شد.