خبر فوری

سرنوشت مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک همچنان در پرده ای از ابهام

 نظرها
سرنوشت مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک همچنان در پرده ای از ابهام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست سرنوشت ساز ایران و پنج به علاوه یک بر سر برنامه هسته ایران تنها یک روز پیش از پایان ضرب الاجل در لوزان سوئیس برگزار شد و همچنان نتیجه آن نامشخص است.

با این حال در آخرین لحظات، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رییس جمهوری روسیه اعلام کرده که روسیه به روند مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه پنج بعلاوه یک خوش بین است.

محور اصلی گفتگوها بین ایران و کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل لغو قطعنامه های تحریمی علیه ایران خواهد بود. از تحریم اقتصادی ایران گرفته تا زیر سوال بردن مشروعیت ایران در راستای گسترش برنامه هسته ای این کشور، مفاد این قطعنامه ها را تشکیل می دهند.

خبرنگار ما ریحانه مظاهری برای پوشش این اخبار در لوزان است. وی می گوید: “در ششمین روز از مذاکرات هسته ای وزرای خارجی ایران و پنج بعلاوه یک، به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مذاکره نشسته اند. مذاکراتی که تعیین کننده ترین آنان از ماه نوامبر تاکنون می باشد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.