وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رشد اقتصادی بریتانیا بیش از انتظار بوده است

رشد اقتصادی بریتانیا بیش از انتظار بوده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنا بر داده های رسمی که روز سه شنبه انتشار یافت، نرخ رشد اقتصاد بریتانیا به لطف صادرات قوی آن، در سه ماه آخر سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از سطح انتظار بوده است.

طی سه ماه اکتبر تا دسامبر سال گذشته، تولید ناخالص داخلی این کشور ۰.۶ درصد افزایش یافته و منجر به آن شده که نرخ رشد در سال ۲۰۱۴ میلادی در مجموع به ۲.۸ درصد برسد که بالاترین نرخ رشد از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون در بریتانیا بوده است.

جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا نیز روز سه شنبه اعلام کرد رشد درآمد خانوارها در این کشور، هم اکنون در بالاترین سطح خود طی چهار سال اخیر است.

آنگوس کمپبل، تحلیلگر بازار می گوید: «تصویر کلی و چشم انداز اقتصاد بریتانیا هنوز نسبتا خوب به نظر می رسد. نرخ بیکاری رو به کاهش و دستمزدها در حال افزایش است. بنابراین پیش بینی می شود ضریب اطمینان مصرف کننده ها برای ماههای پیش رو همچنان بالا باشد.»

به نظر می رسد در حالیکه تنها پنج هفته به انتخابات پارلمانی این کشور باقی مانده، انتشار این اطلاعات منجر به پیشی گرفتن دولت محافظه کار این کشور از رقبا شود.

در مقابل، احزاب رقیب بر میزان کسری بودجه که ۵ درصد تولید ناخالص داخلی بریتانیاست، افزایش نابرابری درآمدها و بحران موجود در بخش املاک تاکید دارند و اینکه با وجود نرخ بهره پایین در این کشور، بریتانیایی ها کمتر از گذشته قادر به خرید خانه هستند.