وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

استقبال از ظریف در تهران، تاکید بر دو طرفه بودن تعهدات در توافق احتمالی

 نظرها
استقبال از ظریف در تهران، تاکید بر دو طرفه بودن تعهدات در توافق احتمالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، صبح روز جمعه پس از هشت روز مذاکرات شبانه روزی با قدرتهای جهانی بر سر برنامه اتمی این کشور، در میان استقبال مردمی، وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

شب هنگام نیز همزمان با انتشار بیانیه “تفاهم مشترک” ایران و گروه پنج به علاوه یک، صدها تن از جوانان تهرانی با حضور در خیابانهای پایتخت به جشن و شادی پرداختند.

آقای ظریف، در هنگام ورود به تهران، ضمن تاکید بر دو طرفه بودن توافقی که میان دو طرف نگاشته خواهد شد، گفت: “برنامه هسته ای ایران ادامه پیدا خواهد کرد. وقتی توافقی نگاشته شد یک امکانی وجود خواهد داشت که اگر به شما گفتند که ما می توانیم تحریمها را بر گردانیم، این امکان دو طرفه است. بر اساس روندی که باید طی شود، طرفین می توانند از اجرای تعهدات خودشان در صورت نقض تعهدات توسط طرف مقابل، امتناع کنند.”

کاهش سانتریفیوژهای فعال ایران از ده هزار کنونی به کمتر از شش هزار، تبدیل فردو از یک سایت غنی سازی اورانیوم به یک مرکز تحقیقاتی هسته ای و فیزیک، محدود شدن تحقیق و توسعه و تعلیق تحریمهای مرتبط با برنامه اتمی، از موارد بیانیه “تفاهم مشترک” میان ایران و شش قدرت جهانی در لوزان بود.