خبر فوری
This content is not available in your region

کنیا در سوگ دانشجویانش سه روز عزای عمومی اعلام کرد

نظرها
کنیا در سوگ دانشجویانش سه روز عزای عمومی اعلام کرد
اندازه متن Aa Aa

اوهورو کنیاتا، رئیس جمهوری کنیا، با اعلام سه روز عزای عمومی وعده داد طراحان حمله و عاملان کشتار دانشجویان به دست عدالت سپرده خواهند شد.

دولت کنیا تاکنون پنج نفر را در همین خصوص دستگیر کرده است و برای اطلاعاتی که به دستگیری مغز متفکر این حمله منجر شود ۲۰۰ هزار یورو جایزه تعیین کرده است.

مسئولان کنیایی همچنین تصمیم گرفتند تا اجساد چهار تن از عاملان انتحاری حمله به دانشگاه در شهر گاریسا در معرض دید عموم قرار گیرد.

افراد مسلح الشباب، وابسته به القاعده، صبح پنج شنبه وارد دانشگاه شدند و بی هدف به روی دانشجویان آتش گشودند. آنان سپس دانشجویان مسیحی را جدا کردند و در پایان حمله خونین خود جان بیش از ۱۴۰ نفر را ستاندند.

شهر گاریسا در ۱۵۰ کیلومتری مرز کنیا با سومالی واقع شده است. الشباب می گوید این حمله را به تلافی نقش و عملیات نیروهای کنیایی در سومالی، طراحی و اجراء کرده است.

دو روز پس از حمله خونین افراط گرایان الشباب به دانشگاه گاریسای کنیا، دانشجویانی که از این حمله جان بدر برده بودند برای ادامه تحصیل به دیگر مراکز آموزشی این کشور منتقل شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.