خبر فوری
This content is not available in your region

آتش سوزی در ساختمان پناهجویان در آلمان «عمدی» است

نظرها
آتش سوزی در ساختمان پناهجویان در آلمان «عمدی» است
اندازه متن Aa Aa

دادستانان آلمان می گویند به باور آنها آتش سوزی بامداد شنبه در یک ساختمان تازه ساخت برای پناهجویان در شهر تروگلیتز «عمدی» بوده است. با وجود احتمال عمدی بودن این حادثه، تحقیقات در خصوص آن آغاز شده است.

این ساختمان در شهر کوچک تروگلیتز واقع در جنوب لایپزیگ برای اقامت حدود ۴۰ پناهجو بنا شده است و در لحظه حادثه تنها زوج ساکن در آن از شعله های آتش نجات پیدا کرده و آسیبی ندیده اند.

مارکوس نیرت، شهردار سابق تروگلیتز ضمن ابراز تاسف و وحشتناک خواندن حادثه آتش سوزی ساختمان پناهجویان گفت زبانش از بیان آنچه روی داده و بار دیگر این شهر را تیتر رسانه ها کرده قاصر است.

وی ماه گذشته بدلیل آنچه که آن را کوتاهی مسئولان در جلوگیری از اعتراض یک گروه راستگرای افراطی در مقابل منزلش خواند، از سمتش کناره گیری کرد.

آقای نیرت، شهردار منتخب اما بدون مزد سابق می گوید از وقتی که «حزب دموکراتیک ملی» مخالفتش را با طرح او در اسکان ۴۰ پناهجو اعلام کرد نگران امنیت خانواده خود است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.