خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش به آزادی گروگان هلندی در مالی

نظرها
واکنش به آزادی گروگان هلندی در مالی
اندازه متن Aa Aa

نیروهای ویژه ارتش فرانسه شیاک ریکه، شهروند هلندی را که گروه افراطی «اکمی» وابسته به القاعده بیست و پنجم نوامبر سال ۲۰۱۱ در جریان حمله به هتلی در شهر تیمبوکتو به گروگان گرفته بود، بامداد دوشنبه در عملیاتی در شمال مالی آزاد کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به خبر آزادی این گروگان هلندی گفت: «نیروهای نظامی ما انتظار یافتن و آزادی او را نداشتند. نمی دانستیم او را در آن محل مخفی کرده اند. اما با اطلاعاتی که از وضعیت گروه تروریستی بدست آمد، موفق شدیم عملیات را به گونه طرح ریزی و اجرا کنیم که جان گروگان نیز حفظ شود. این موفقیت بسیار رضایت بخشی است.»

مقامات دولتی هلند، همچنین همشهری های شیاک ریکه به خبر آزادی او واکنش نشان دادند. وزیر امور خارجه هلند از مقامات فرانسوی قدردانی کرد و یکی از همکاران سابق ریکه نیز برای او روزهای بهتری را آرزو کرد و گفت: «امیدوارم بتواند زندگی معمول خود را از سر بگیرد. امیدوارم بار دیگر شور و شعف گذشته را باز یابد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.