خبر فوری
This content is not available in your region

کنیا حساب مظنونان به حمایت مالی از الشباب را مسدود می کند

نظرها
کنیا حساب مظنونان به حمایت مالی از الشباب را مسدود می کند
اندازه متن Aa Aa

دولت کنیا حسابهای بانکی افراد حقیقی و حقوقی که مظنون به حمایت از گروه اسلامگرای الشباب باشد را مسدود خواهد کرد. این تصمیم دولت کنیا در راستای حمله هفته گذشته مردان مسلح گروه الشباب به دانشگاه گاریسا و جان باختن ۱۴۸ نفر اتخاذ می شود.

همچنین دولت کنیا متعهد می شود تا صدهزار شیلینگ کنیایی معادل ۱۱۰۰ دلار به تک تک خانواده های قربانیان اهدا کند. این در حالیست که هنوز تشخیص هویت قربانیان حمله به دانشگاه گاریسا توسط نزدیکان کشته ها ادامه دارد.

پدر یکی از کسانی که فرزندش را در حمله گاریسا از دست داده است می گوید: “کار تروریستها رقت بار است چرا که فرزندم را به دانشگاه فرستادم امروز نعش او را تحویل می گیریم. سرمایه گذاری زیادی روی او کردیم از زمان کودکی، تا دبیرستان و دانشگاه. حتی برادرش را بخاطر این پسرم رها کردم و امروز مرده اش را تحویل می گیرم.”

کشتار دانشگاه گاریسا کنیا را در شوک فروبرده و به جز سه روز عزای عمومی بسیاری در این کشور علیه شبه نظامیان اسلام گرای الشباب تظاهرات کرده اند و خیابانهای نایروبی در دو روز گذشته میزبان بسیاری از معترضان به حمله مردان مسلح الشباب بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.