خبر فوری
This content is not available in your region

یونان قسمتی از بدهی های خود به صندوق بین المللی پول را بازپرداخت کرد

نظرها
یونان قسمتی از بدهی های خود به صندوق بین المللی پول را بازپرداخت کرد
اندازه متن Aa Aa

یونان روز پنجشنبه یعنی زمان سررسید بازپرداخت بدهی خود به صندوق بین المللی پول، مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو معادل کل این بدهی را بازپرداخت کرد. این مبلغ قسمتی از کمک مالی بود که صندوق بین المللی پول به این کشور اعطاء کرده بود.

پیش از این یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان برای اطمینان بخشیدن به مقامات صندوق بین المللی پول نسبت به ظرفیت و توانایی کشورش در بازپرداخت بدهی های خود به واشنگتن مقر این نهاد سفر کرده بود.

دیمیتریس مارداس، معاون وزارت دارایی یونان گفت: «نتیجه مذاکرات را می توانیم پیش بینی کنیم. اعتقاد داریم در پایان مذاکرات مشقت و سختی هایی را که در حال حاضر تحمل می کنیم را نخواهیم داشت.»

دولت یونان همچنین باید ۱۴ آوریل ۵۰۰ میلیون یورو برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان بپردازد. ۱۵ آوریل نیز تاریخ بازپرداخت مربوط به خرید اوراق قرضه با سررسید کوتاه مدت است. در نهایت ۱۲ ماه مه باید قسمتی دیگر از بدهی های این کشور معادل ۷۷۰ میلیون یورو به صندوق بین المللی پول پرداخت شود.

از سوی دیگر علیرغم کندی روند مذاکرات بین یونان و بستانکاران این کشور منابع اتحادیه اروپا از احتمال اعطای قسمتی از کمک مالی به یونان در چهارچوب نشست یوروگروپ در تاریخ ۲۴ آوریل خبر می دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.