خبر فوری
This content is not available in your region

حکم اعدام محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین مصر تایید شد

نظرها
حکم اعدام محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین مصر تایید شد
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در مصر روز شنبه، محمد بدیع، رهبر جنبش اخوان المسلمین را در جلسله ای که بطور زنده از تلویزیون پخش می شد، به همراه ۱۳ نفر دیگر به اعدام محکوم کرد.

در این حکم که تایید حکم اعدام قبلی است، اتهام آقای بدیع و یاران اخوانی او ایجاد آشوب و اقدامات مسلحانه اعلام شد.
تمامی این محکومان از حق استیناف و تجدید نظر در حکم صادره برخوردارند.

این دادگاه همچنین امروز محمد سلطان، شهروند آمریکایی- مصری را به اتهام حمایت از اخوان المسلمین و انتشار اخبار نادرست، به همراه ۳۶ نفر دیگر به حبس ابد محکوم کرد. محمد سلطان پسر صلاح سلطان، از اعضای شناخته شدۀ جنبش اخوان المسلمین است.

دادگاه مصر پس از کودتایی که به برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرا و سابق منجر شد صدها اخوانی را به اعدام محکوم کرده است اما حکم اعدام تنها یک نفر از آنان اجراء شده است.

دولت مصر پس از آن که ژنرال عبدالفتاح السیسی قدرت را با برکناری محمد مرسی در دست گرفت، جنبش اخوان المسلمین را گروهی تروریستی خواند و اعضای آن را شدیداً تحت پیگرد و محاکمه قرار داد.

منتقدان می گویند انگیزه جلسات محاکمه اعضای اخوان المسلمین سیاسی است، اتهامی که دولت با رد آن بر شفافیت احکام و استقلال دادگاه اصرار می ورزد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.