خبر فوری
This content is not available in your region

پیش بینی های صندوق بین المللی پول درباره رشد جهانی اقتصاد

نظرها
پیش بینی های صندوق بین المللی پول درباره رشد جهانی اقتصاد
اندازه متن Aa Aa

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند روند رشد جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال پیش از آن بسیار کند باشد. در این میان، روند رشد اقتصادی چین و ابرقدرتهای نوظهور بطور قابل توجهی کند پیش بینی شده است.

اولیویه بلانشار، رییس اقتصاددانان صندوق بین المللی پول می گوید: «مجموعه ای از نیروهای پیچیده، اقتصاد دنیا را شکل می دهند. کاهش قیمت نفت و نوسان ارزی به روشنی قابل ملاحظه است. اما مشکلات به جا مانده از بحران اقتصادی که بر روی پتانسیل رشد تاثیر منفی دارند کمتر قابل مشاهده هستند ولی نقش مهمی را بازی می کنند.»

ارزیابی های صندوق بین المللی پول از رشدی معادل ۳.۵ درصد در سال جاری میلادی حکایت دارد. در این بین رشد اقتصاد هند ۷.۵ درصد، آمریکا ۳.۱ درصد، حوزه پولی یورو ۱.۵ درصد و ژاپن ۱ درصد پیش بینی شده است. افت رشد اقتصادی روسیه نیز ۳.۸ درصد ارزیابی می شود. روسیه بیشترین افت رشد اقتصادی در دنیا را خواهد داشت.

در سال گذشته میلادی نرخ رشد جهانی اقتصاد ۳.۴ درصد بوده است. برای سال ۲۰۱۶ نیز رشد جهانی اقتصاد ۳.۸ درصد پیش بینی شده است.

صندوق بین المللی پول عواملی از جمله به جا ماندن اثرات بحران اقتصادی، ضعیف بودن سیستم بانکی و مقروض بودن بخش دولتی و خصوصی در اروپا را در کندی روند رشد اقتصادی بویژه در حوزه پولی یورو دخیل می داند.

این نهاد از دولتها می خواهد تا با تعیین و اعمال سیاستهای پولی مناسب و اصلاحات اساسی و زیربنایی برای رسیدن به سرعت بالای رشد اقتصادی قدم بردارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.