خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش برای ممنوعیت نوشیدنی های الکلی در اندونزی

نظرها
تلاش برای ممنوعیت نوشیدنی های الکلی در اندونزی
اندازه متن Aa Aa

اسلامگرایان در اندونزی در پی ممنوعیت فروش و مصرف نوشیدنی های الکلی برآمده اند. دو حزب اسلامگرا طرحی را به پارلمان برده اند که در صورت تصویب، هرگونه مصرف این نوشیدنی ها با مجازات رو به رو خواهد بود. در این طرح برای متخلفان، تا دو سال مجازات زندان در نظر گرفته شده است.

بزرگترین جمعیت مسلمان جهان، دهمین مصرف کننده آبجو در آسیا است.

اگرچه روشن نیست که این احزاب از چه میزان حمایتی برخوردارند، با این حال در تلاش هستند تا پیش از پایان امسال، آن را در صحن علنی پارلمان به رای بگذارند.

انگیزه پیگیری برای منع قانونی تولید، توزیع، فروش و مصرف نوشیدنی های الکلی از سوی نمایندگان پارلمانی حامی این طرح، حفظ سلامت شهروندان عنوان می شود. اجرایی شدن این طرح نیازمند ابلاغ رییس جمهوری است.

آمار از رشد مصرف نوشیدنی های الکلی از جمله آبجو در این کشور حکایت دارد. همچنین اندونزی که بزرگترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده، در جایگاه دهمین مصرف کننده آبجو در آسیا ایستاده است. فروش این نوشیدنی در قیاس با یک دهه پیش در این کشور افزایشی ۵۴ درصدی داشته است.

در همین حال موسسه پژوهشی نیلسن که ۴۷ بازار اروپایی و نیز اقتصاد بیش از صد کشور را در سراسر جهان مطالعه می کند ماه ژانویه سال ۲۰۱۴میلادی با انتشار نتیجه یک نظرسنجی نشان داد که فقط ۲/۲درصد اندونزیایی های کمتر از ۲۰ سال طی دوره ای ۱۲ ماهه الکل مصرف کرده اند.

طرح ممنوعیت نوشیدنی های الکلی برای جلوگیری از بروز نگرانی در صنعت گردشگری، هتلهای پنج ستاره و نیز جزیره بالی را از اجرای آن معاف کرده است. با این همه، پیش بینی کاهش سفر گردشگران و نیز به خطر افتادن ۲۰۰هزار موقعیت شغلی نگرانی هایی جدی برای اقتصاد اندونزی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.