خبر فوری
This content is not available in your region

افسر پلیس در اوکلاهما به قتل شبه عمد متهم شد

نظرها
افسر پلیس در اوکلاهما به قتل شبه عمد متهم شد
اندازه متن Aa Aa

دادستانی ایالت اوکلاهما روز دوشنبه یک افسر پلیس را به قتل شبه عمد متهم کرد.

پلیس تالسا کانتی به تازگی ویدئویی را منتشر کرده که در آن صحنه کشته شدن مردی سیاهپوست هنگام بازداشت دیده می شود. در صورت اثبات قتل عمد، رابرت بیتس، پلیس داوطلب ۷۳ ساله که اریک هریس را از پا درآورد، ممکن است به دو تا چهار سال زندان محکوم شود.

اریک هریس ۴۴ ساله روز سه شنبه دوم آوریل و پس از تعقیب و گریز به ضرب گلوله معاون رئیس پلیس تالسا کانتی از پا درآمد. ویدئوی منتشر شده همچنین نشان می دهد که مقتول وارد خودروی یک پلیس مخفی می شود تا سلاح نیمه خودکار بفروشد. پس از سر رسیدن نیروهای کمکی پلیس، اریک هریس پا به فرار می گذارد. پلیس می گوید شلیک صورت گرفته به دلیل اشتباه گرفتن اسلحه کمری با شوک الکتریکی بوده است.

آندره، برادر اریک هریس گفت: «او مجبور به این کار نبود. چیزی که هست، این است که او یا درباره اش فکر نکرده بود یا اینکه فقط تصمیم گرفته که شلیک کند و بعد به آن فکر کند.»

از سوی دیگر رئیس پلیس تالسا کانتی گفت: «آقای هریس فرار کرد. او از دستور مجری قانون سرپیچی کرد و تلاش داشت که دستگیر نشود. وقتی که روی زمین بود، همچنان با پلیس دست به گریبان بود. پلیس می خواست از وسیله ای غیرکشنده استفاده کند ولی به اشتباه از سلاح کمری اش استفاده کرد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.