خبر فوری
This content is not available in your region

نوکیا شرکت آلکاتل لوسنت را به مالکیت خود درمی آورد

نظرها
نوکیا شرکت آلکاتل لوسنت را به مالکیت خود درمی آورد
اندازه متن Aa Aa

شرکت فنلاندی نوکیا برای خرید شرکت فرانسوی آمریکایی آلکاتل لوسنت با مقامات این شرکت به توافق رسید. این معامله ارزش آلکاتل لوسنت را به رقم ۱۵ میلیارد ۶۰۰ میلیون یورو خواهد رساند.

میشل کومب، مدیرعامل آلکاتل لوسنت گفت: «این یک معامله رشد و تثبیت موقعیت شرکت در بازاری است که در حال انفجار است بنابراین چشم اندازی بزرگی پیش روی قرار دارد. همچنین هم افزایی یا سینرژی درآمد نیز وجود دارد.»

راجیف سوری، مدیرعامل نوکیا در واکنش می گوید: «حضور فعالی در همه نقاط دنیا خواهیم داشت. با هم تلاش خواهیم کرد تا در هر بخشی که نیروهای خود را گرد هم آورده ایم نقش رهبر را داشته باشیم.»

شرکت سوئدی اریکسون ۱۷.۷ درصد بازار وسایل و تجهیزات مخابراتی را در اختیار دارد. گروه نوکیا – آلکاتل لوسنت با در اختیار گرفتن ۱۶.۹ درصد این بازار در رده دوم قرار خواهد گرفت.

پیش از این نوکیا که بخش تولید تلفنهای همراه خود را به شرکت مایکروسافت فروخته بود امید دارد در بازار تولید تجهیزات مخابراتی و تلفنهای همراه گسترش پیدا کند.

نیروی کار گروه نوکیا – آلکاتل لوسنت به رقم ۱۱۴ هزار نفر خواهد رسید و پیش بینی می شود حجم کلی معاملات این گروه به رقم بیش از ۲۶ میلیارد یورو برسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.