خبر فوری
This content is not available in your region

هزاران معدنچی در آتن علیه دولت یونان تظاهرات کردند

نظرها
هزاران معدنچی در آتن علیه دولت یونان تظاهرات کردند
اندازه متن Aa Aa

بیش از ۴ هزار نفر از کارکنان یک معدن طلا در شمال یونان، روز پنجشنبه در اعتراض به احتمال لغو مجوز یکی از معادن طلای شمال این کشور، در آتن تجمع کردند.

دولت چپگرای یونان ماه پیش از تصمیم خود برای بازبینی مجوز استخراج شرکت کانادایی«الدورادو گولد» که از این معادن در منطقۀ هالکیدیس بهره برداری می کند، خبر داد. این امر ممکن است به تغییر یا لغو این مجوز بهره برداری و بیکاری احتمالی معدنچیان منجر شود.

یکی از این معدنچیان معترض می گوید: «دولت چپگرای یونان بیش از ۲۰۰۰ کارگر را در خیابان رها می کند. آیا تابحال شنیده اید که یک دولت چپگرا افراد زیادی را به بیکاری بکشانند؟ ما یک چیز ساده می خواهیم، ما برای حق زندگی و کار مبارزه می کنیم.»

راهپیمایی این معدنچیان در مقابل وزارت محیط زیست و انرژی یونان آغاز و در مقابل وزارت دارایی این کشور خاتمه یافت. دولت یونان می گوید بازبینی مجوز این شرکت کانادایی در قالب یک طرح زیست محیطی در این منطقه صورت خواهد گرفت. شرکت الدورادو گولد تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در معادن هالکیدیس سرمایه گذاری کرده و در صورت ادامۀ فعالیت در این منطقه، ۷۰۰ میلیون دلار دیگر نیز در یونان سرمایه گذاری خواهد کرد.

اپوستولوس استایکیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«نرخ بیکاری در یونان ۲۵ درصد است و معدنچیان می گویند دولت با اینکار، موجبات بدتر شدن وضعیت اقتصادی منطقه و همچنین بیکار شدن آنها را فراهم می کند. معادن طلای هالکیدیس افکار عمومی را چند دسته کرده و مسالۀ محیط زیست را در مقابل اشتغال و توسعۀ اقتصادی قرار داده است. کارشناسان و دولت با مشکل بزرگی مواجه هستند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.