خبر فوری
This content is not available in your region

هرمیون، کشتی که خاطره قرن هجدهم را زنده می کند

نظرها
هرمیون، کشتی که خاطره قرن هجدهم را زنده می کند
اندازه متن Aa Aa

هرمیون، یکی از مشهورترین کشتی های فرانسوی است که در قرن هجدهم میلادی به فرماندهی ژنرال لافایت در جنگ استقلال آمریکا علیه بریتانیا وارد جنگ شد.

حالا پس از گذشت دویست و سی و پنج سال کشتی دیگری به همان نام و با همان شکل و ابعاد ولی با تکنولوژی روز ساخته و به آب افکنده شده تا بار دیگر خاطره دلاوری های ملاوانان فرانسوی قرن هجدهم را زنده کند.

این کشتی روز شنبه فرانسه را به سمت سواحل ایالات متحده ترک کرد و قرار است همان مسیری را بپیماید که ژنرال لافایت در سال 1780 پیمود.

فرمانده این کشتی می گوید: «هرمیون در حال حاضر یکی از پیچیده ترین کشتی های دنیاست. از طرفی یک کشتی با وسایل قرن هجدهم است و از طرف دیگر یک کشتی جنگی با کارایی بالا. چیزی مانند قایق های بادبانی امروز اما با هزار تن وزن.»

تعدادی از کارکنان کشتی از میان دانشجویان انتخاب شده اند.

نیکولا شمبون، دانشجوی بیست و شش ساله ای که قرار است در این سفر در کشتی خدمت کند می گوید: «باید یک دوره خیلی جدی ببینیم، چون کاری که می کنیم به نوعی خطرناک است و حتی می تواند فاجعه بار باشد. خیلی به چیزهایی که یاد گرفته ایم حساسیم. البته این که از دکل بالا می رویم از بقیه کارها پیچیده تر نیست، فقط باید حواسمان باشد که سرگیجه نگیریم و خیلی جدی باشیم و روی کارمان تمرکز کنیم.»

فرانسه اولاند، رییس جمهوری فرانسه و باراک اوباما همتای آمریکا او، هر دو با ارسال پیام های جداگانه سفر هرمیون را “پیام دوستی دو ملت” خواندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.