خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد صلیب سرخ از بی عملی نهادهای اروپایی در قبال مرگ مهاجران

نظرها
انتقاد صلیب سرخ از بی عملی نهادهای اروپایی در قبال مرگ مهاجران
اندازه متن Aa Aa

بازماندگان مهاجران غیرقانونی نجات یافته پس از غرق شدن قایقهای آنها، در حالی یکی پس از دیگری وارد سواحل ایتالیا می شوند، که مقامات اروپایی و بین المللی امسال را بدترین سال از نظر تعداد مرگ و میرهای ناشی از عبور این افراد از دریای مدیترانه می دانند.

بنابر گزارشها، تعداد تلفات این افراد از ابتدای سال جاری میلادی ده برابر بیشتر از سال گذشته بوده است.

جوئل میلمن، سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت، با بیان این که آوریل سال 2015، بدترین سال از نظر میزان مرگ و میرها در دریای مدیترانه بوده، گفت: “طی چهار ماه گذشته 1776 نفر در این دریا جان باخته اند.”

فرانچسکو روکا، مسئول صلیب سرخ ایتالیا و معاون صلیب سرخ جهانی هم با انتقاد از بی توجهی نهادهای اروپایی به این وضعیت گفت: “ما باز هم باید مانند همیشه مرگ صدها نفر را شمارش کنیم تا وجدان عمومی درباره پدیده ای که از بیست سال پیش آغاز شده و کشور و قاره ما را تحت تاثیر قرار داده، بیدار شود. ما تاکنون شاهد واکنش هماهنگ و متناسب نهادهای اروپایی در این زمینه نبوده ایم.”

سران اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه در این باره تشکیل جلسه فوق العاده دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.