خبر فوری
This content is not available in your region

وب سایت گمشدگان

نظرها
وب سایت گمشدگان
اندازه متن Aa Aa

وب سایت http://www.ckr.hu ابتکار جدید دو مجارستانی در دنیای اینترنت و مجازی است که می توان آن را وب سایت ‘گمشدگان’ نامید.

در این وب سایت می توان از سگ و گربه خانگی گمشده گرفته تا آثار هنری به سرقت رفته را سراغ گرفت؛ یا خودرویی را که در آلمان دزدیده شده و از مجارستان سر در آورده است.

یک پلیس سابق و یک کارآگاه خصوصی از سه سال پیش وقت و درآمد خود را صرف ایجاد و توسعه این وب سایت کرده اند که تا به امروز ده ها هزار بازدید کننده داشته است.

شاید بزرگترین ارمغان وب سایت آکوش پاندی و همکارش در با راه اندازی این وب سایت پیدا شدن دختری ۱۹ ساله است.

هنرییتا در ماه ژانویه ناپدید شد. آنهایی که هنرییتا را با خود به اتریش برده بودند با رویت تصویر وی در اینترنت ترسیدند و پس از ۶ روز از هنرییتا خواستند تا به مجارستان بازگردد.

مادر هنرییتا می گوید:«من حقیقا به پلیس باور ندارم. هیچ کاری نکردند. تنها چیزی که به من گفتند این بود که دختر شما بالغ است و شاید تصمیم خودش بوده که برود. پلیس هیچ کاری نکرد و گفت: به خانه ات بازگرد. ماموران پلیس حس و حال مرا نفهمیدند.»

ایده ایجاد وب سایت گمشدگان در مجارستان در نوع خود جالب است، شاید تنها ضعف عمده و فعلی آن تک زبانه بودن است که با رفع آن، محدود فراگیر شدن آن در اروپا نیز برطرف شدنی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.