خبر فوری

اعتراض و اعتصاب صدها معدنچی اوکراینی در مقابل مقر ریاست جمهوری

نظرها
اعتراض و اعتصاب صدها معدنچی اوکراینی در مقابل مقر ریاست جمهوری
اندازه متن Aa Aa

صدها تن از معدنچیان اوکراینی، در اعتراض به شرایط کاری و همچنین بسته شدن تعدادی از معادن زغال سنگ این کشور در مقابل مقر ریاست جمهوری در کی یف تظاهرات و اعتصاب کردند.

خبرنگار یورونیوز در پایتخت اوکراین با اشاره به این اعتصاب می گوید: “این معدنچیان خواهان بازیافت معادن، افزایش حقوق و دریافت یارانه هستند. آنها همچنین بیانیه وزیر انرژی و صنعت زغال سنگ این کشور مبنی بر بسته شدن حداقل سه معدن دولتی را رد کردند.”

این معدنچیان از مناطق مختلف شرق و غرب اوکراین به کی یف آمده بودند.

یکی از آنها می گوید: “ما در معادنمان امنیت نداریم. امکان خرید تجهیزات، ساخت تونل و استخراج زغال سنگ وجود ندارد. ما زندگی خود را به خطر انداخته ایم تا به دولت زغال سنگ بدهیم و در مقابل آن برای خانواده هایمان پولی دریافت کنیم. چگونه به دختر چهار ساله ام بگویم که نمی توانم برایش غذا بخرم.”

اعطای وام کمکی به اوکراین از طرف صندوق بین المللی پول، به قطع اعطای خدمات رفاه اجتماعی و یارانه به معدنچیان مشروط شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.