خبر فوری
This content is not available in your region

گروه اروپا از یونان تدوین برنامه کامل اصلاحات اقتصادی طلب کرد

گروه اروپا از یونان تدوین برنامه کامل اصلاحات اقتصادی طلب کرد
اندازه متن Aa Aa

وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به گروه اروپا روز جمعه در «ریگا» پایتخت لتونی تشکیل جلسه دادند.

محور گفتگوها در نشست ریگا به بحران بدهی های یونان و مذاکره با نمایندگان این کشور اختصاص داشت. وزیران دارایی منطقه پولی یورو در پایان این جلسه نگرانی خود را از تاخیر و کند بودن روند مذاکرات با یونان اعلام کردند.

یرون دایسلبلوم، رئیس گروه وزیران دارایی منطقه یورو گفت: «ما به یک لیست کامل اصلاحات با جزییات احتیاج داریم. همه به این موضوع واقف هستیم که زمان به سرعت در حال گذشتن است. در دو ماهه اخیر وقت زیادی را از دست دادیم. این موضوع روشن است که مذاکرات حال حاضر باید به سرعت پیش رود.»

دولت یونان باید با تدوین یک برنامه و پروژه اصلاحات با جزییات کامل وزیران دارایی گروه یورو را مجاب کند تا نسبت به اعطای بسته کمک مالی معادل ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو به این کشور موافقت کنند. با این کمک مالی یونان می تواند نسبت به تسویه حساب قسمتی از بدهی های خود که باید در ماه مه سال جاری پرداخت شود اقدام کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.