خبر فوری
This content is not available in your region

انتقال موجودی خزانه های ارگانهای دولتی و نهادهای محلی یونان به بانک مرکزی

انتقال موجودی خزانه های ارگانهای دولتی و نهادهای محلی یونان به بانک مرکزی
اندازه متن Aa Aa

یونان موجودی خزانه های ارگانهای دولتی و نهادهای محلی خود را به بانک مرکزی منتقل می کند. چنین تصمیمی برای بازکردن دست دولت جهت پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان و بازنشستگان اتخاذ شده است. اما این تصمیم آتن با اعتراضاتی روبرو شده است.

الیاس پسیناکیس، شهردار شهر ماراتون می گوید: «همه یونانی ها، همه شهردارها و تمام شهرداری ها باید به نخست وزیر کمک کنند تا با بستانکاران کشور به توافق برسد. اما یونان مدتهاست که ذخایر خود را خرج کرده و دیگر چیز زیادی باقی نمانده است.»

براساس گزارشها انتقال موجودی خزانه های ارگانهای دولتی یونان حدود دومیلیارد یورو به صندوق دولت اضافه خواهد کرد.

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «تصمیم دولت یونان مبنی بر انتقال نقدینگی ارگانها و نهادهای محلی به بانک مرکزی بسیاری از شهردارها و کارمندان شهرداری را خشمگین کرده است. آنها تهدید کرده اند که به یک اعتصاب بلند مدت دست خواهند زد. اما با توجه به پول کمی که در صندوق دولت باقی مانده این تصمیم اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.