خبر فوری
This content is not available in your region

آخرین تلاشهای استرالیا برای جلوگیری از اعدام دو شهروندش در اندونزی

نظرها
آخرین تلاشهای استرالیا برای جلوگیری از اعدام دو شهروندش در اندونزی
اندازه متن Aa Aa

دولت استرالیا در چند ساعت باقی مانده تا زمان اعدام دو شهروند این کشور در اندونزی، بار دیگر خواستار لغو این حکم شد. دولت اندونزی اعلام کرده که حکم اعدام این افراد را در ساعات پایانی سه شنبه اجرا خواهد شد.

تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا در نامه ای به رئیس جمهوری اندونزی از او خواسته تا حکم اعدام این دو نفر را متوقف کند. وی که برای دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در پاریس به سر می برد، گفت: «از اعدام متنفریم و برای این همین در کشورمان آن را ممنوع کرده ایم. می خواهم به مردم استرالیا اطمینان دهم که حتی در این ساعات پایانی نیز ما از طریق نمایندگان خود در اندونزی، همه تلاش خود را انجام خواهیم داد تا به دولت این کشور نشان دهیم که این به نفع آنها نیست.»

در روزهای گذشته اجرای حکم اعدام یک فرانسوی در اندونزی، با فشار دولت فرانسه، به صورت موقت به تعویق افتاده است.

دو شهروند استرالیایی که در سال ۲۰۰۶ به اعدام محکوم شدند، متهم به رهبری یک باند قاچاق و تلاش برای خارج کردن هشت کیلوگرم هروئین از اندونزی بودند.

به شش زندانی خارجی دیگر نیز که از شهروندان برزیل، نیجریه و فیلیپین هستند و همراه با این دو نفر در اندونزی به اعدام محکوم شده بودند، گفته شده که حکم آنها بزودی اجرا می شود.

همزمان، دهها تن در فیلیپین، با تظاهرات در مقابل سفارت اندونزی در شهر مانیل، خواستار توقف حکم اعدام یکی از محکومان بنام ماری جین شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.