خبر فوری
This content is not available in your region

خشنوتهای شهری در درام ایرلندی «شیشه زار»

خشنوتهای شهری در درام ایرلندی «شیشه زار»
اندازه متن Aa Aa

جرارد بارِت، فیلمساز ایرلندی در درام خشن «شیشه زار» (Glassland) زندگی شهری در ایرلند را بتصویر می کشد. در این فیلم جک رینور، بازیگر آمریکایی ایرلندی نقش جان، راننده جوان تاکسی را بازی می کند که برای متحد کردن خانواده و نجات مادرش از دام اعتیاد، درگیر دنیای زیرزمینی جنایتکاران می شود.

این فیلم دومین فیلم بلند داستانی بارت بیست وهفت ساله است. وی می گوید انتقال از مناطق روستایی به شهر باعث شد این فیلم را بسازد و می افزاید: «من اهل مناطق روستایی ایرلند هستم و وقتی دو سال پیش به دوبلین آمدم و با محیط شهری ایرلند مواجه شدم، دیدم خیلی از جوانها به یک معنی ولی ِ پدر و مادرشان شده اند. متوجه شدم موارد اعتیاد فراوان است. البته اشتباه نکنید در مناطق روستایی هم اعتیاد کم نیست، اما شمار موارد اعتیاد در شهری با بیش از یک میلیون نفر جمعیت، بمراتب بیشتر است. من می خواستم گوشه ای از این وضعیت را به تصویر بکشم.»

فیلم «شیشه زار» طی ۱۸ روز در ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی ر دوبلین و با بودجه ای حدود ۵۰۰هزار دلار فیلمبرداری شده است. یکسال بعد، در ژانویه گذشته در بخش اصلی جشنواره ساندنس در یوتا در ایالات متحده به نمایش گذاشته شد.

فیلم «شیشه زار» در سینماهای ایرلند و بریتانیا اکران شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.