خبر فوری
This content is not available in your region

نپال پس از زمین لرزه مرگبار در انتظار کمک های بین المللی است

نظرها
نپال پس از زمین لرزه مرگبار در انتظار کمک های بین المللی است
اندازه متن Aa Aa

با گذشت چهار روز از زمین لرزه مرگبار در نپال بر شمار قربانیان همچنان افزوده می شود.

گروه های امداد و نجات در حال جستجوی قربانیان و کمک رسانی به آسیب دیدگان هستند.

بر اساس آخرین گزارش ها تعداد تلفات این زمین لرزه هفت و هشت دهم ریشتری از مرز ۴۶۰۰ کشته و ۹۲۰۰ زخمی فراتر رفته و به گفته نخست وزیر نپال بیم آن می رود که شمار جان باختگان به ۱۰ هزار تن نیز برسد.

سوشی کوایرالا، نخست وزیر نپال که ابعاد این فاجعه طبیعی را بسیار گسترده توصیف کرده چشم به کمک های بین المللی دوخته است. او ضمن همدردی با بستگان جان باختگان زمین لرزه روز شنبه گفت: «ما امیدواریم که کشورهای دوست در این لحظات بحرانی به یاری ما بشتابند. ما نسبت به این موضوع اطمینان داریم. دولت و مردم نپال از تمام کشورهایی که از ما حمایت کرده اند قدردانی می کند.»

بیمارستان ها مملو از مصدومان این فاجعه طبیعی است و به گفته مقام های مسئول به دلیل نبود تجهیزات، امکانات و خدمه کافی ادامه چنین وضعی ناممکن است.

بنا بر تخمین سازمان ملل متحد ۸ میلیون نفر دراین زمین لرزه آسیب دیده اند و نزدیک به یک و نیم میلیون نفر نیاز فوری به غذا دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.