وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گسترش شعله های آتش به نزدیکی نیروگاه اتمی چرنوبیل

 نظرها
گسترش شعله های آتش به نزدیکی نیروگاه اتمی چرنوبیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آتش سوزی گسترده در جنگلهای نزدیک به نیروگاه اتمی چرنوبیل اوکراین ساکنان این منطقه را نگران کرده است. شهروندان نگران گسترش آلودگی های هسته ای بجای مانده از انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ میلادی هستند.

به گفته سخنگوی نیروگاه چرنوبیل شعله های آتش به فاصله ۲۰ تا ۱۵ کیلومتری نیروگاه چرنوبیل رسیده است اما خطری این نیروگاه را تهدید نمی کند.

آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین هم از محل حادثه بازدید کرد و به اوکراینی ها اطمینان داد که هیچ خطری نیروگاه چرنوبیل را تهدید نمی کند. نزدیک به ۲۰۰ آتشنشان ماهر به منطقه آتش سوزی اعزام شده اند اما هنوز موفق به مهار آتش نشده اند.

نخست وزیر اوکراین در بازگشت به کی یف تاکید کرد که آتش نشانان همه کاری می کنند تا از گسترش آتش جلوگیری کنند.

سخنان نخست وزیر در حالی اطمینان بخش اظهار شد که ساعتی قبل از او، وزیر کشور اوکراین اعلام کرد که گسترش آتش با سرعت انجام می گیرد و امکان زیادی برای متوقف کردن آن وجود ندارد. به گفته وزیر کشور آتش نزدیک ۴۰۰ هکتار از جنگلهای اطراف چرنوبیل را در برگرفته است.