خبر فوری

آرامش نسبی در بالتیمور در دومین شب ممنوعیت رفت و آمد شبانه

 نظرها
آرامش نسبی در بالتیمور در دومین شب ممنوعیت رفت و آمد شبانه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در دومین شب اجرای مقررات منع رفت و آمد شبانه در بالتیمور آرامش نسبی به خیابان های این شهر در ایالت مریلند آمریکا بازگشته است.

با این حال، هزاران تن از ساکنان بالتیمور که مرگ مشکوک فردی گری، جوان ۲۵ ساله سیاهپوست در خلال بازداشت توسط پلیس آمریکا را فراموش نکرده اند، روز گذشته در اعتراضی آرام خواستار برقراری عدالت شدند.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که ۵۰۰۰ نیروی گارد ملی از دو روز پیش در سطح شهر مستقر شده اند.

لری هورگان، فرماندار ایالت مریلند با ابراز خرسندی از بازگشت آرامش و امنیت به بالتیمور گفت: «تمام کسانی که با آنها در طول روز صحبت می کردم، به غایت از ما تشکر می کردند. آنها از استقرار گارد ملی، آوردن پلیس ایالتی مریلند، بازگشت امنیت و قانون به شهر تشکر می کردند. اگر دوشنبه شب را به خاطر آورید می بینید که شعله های آتش شهر را فرا گرفته بود، خودروها منفجر می شدند، فروشگاه ها غارت می شدند و برخی از خانه های مردم هم طعمه آتش شده بود. مردم از اینکه ما اینجا در کنارشان هستیم خوشحالند.»

همزمان در گوشه ای دیگر از بالتیمور مسابقات بیس بال در استادیومی بدون حضور تماشاچی برگزار شد که خود از وضع امنیتی ویژه این شهر حکایت دارد.

از سوی دیگر ساکنان شهرهای دیگر آمریکا نظیر نیویورک هم با برپایی تظاهراتی مخالفت خود را با خشونت پلیس نسبت به سیاهپوستان نشان دادند.

گفته می شود که مقام های قضایی آمریکا با هدف جلوگیری از تحریک دوباره معترضان، از انتشار عمومی گزارش مرگ فردی گری که قرار است امروز صورت گیرد خودداری کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.